Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 • Plise Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

  Plise perde yaptırmaya karar verdiniz ve ölçü alarak fiyat teklifi istiyorsunuz. Ancak plise perde için ölçü almayı bilmiyorsunuz.
  Bu durumda nasıl ölçü alınır? Plise Perde nedir? gibi soruları internette arattırarak bilgi sahibi olmak istiyorsunuz. Öncelikle plise perde hakkında biraz detay verelim.

 • Cam Balkon Perdesi Nedir?

  Cam balkon perdesi modern ve yenilikçi tasarımı ile birlikte hem iç mekanın görünmemesini sağladığı gibi evinizde dekoratif bir görünüm katarak daha şık bir alan yaratmanıza da yardımcı olmaktadır. İçerisinden geçen ipler, kaliteli ve esnek polyester kumaş ve açıp kapatmanıza yarayan tutacak şeklinde paslanmaz alüminyum çıtalardan üretilmektedir. İçerisindeki ipler ayarlanabilir yapıdadır. Bu ipler sayesinde perde istenilen seviyede bırakılabilmektedir. Örneğin güneş alan cephede bir balkonunuz var ve gözünüze yukarıdan doğru güneş ışınları gelmekte. Perdenizi üst kısma kadar kapatıp alt kısmını açık bırakarak manzaranızı izleyebilirsiniz. "Antalya Sineklik Perde".

 • Plise Sineklik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Pencerelerinizin arkasında sinekliğinizin açılmasını engelleyecek panjur.demir parmaklık vs olmamalıdır. Eğer yaptırmak istediğiniz pencereleriniz veya balkon kapınız rüzgar alan tarafta ise rüzgar nedeniyle sinekliğiniz açık kalmamalıdır. Öncelikle plise sineklik sistemi yaptırmayı düşündüğünüz firmanın kurumsalbir yapıya sahip olup olmadığını sorgulayınız. Vergi levhası, ticaret odası kaydı, personel yeteliliği ve en en önemlisi sattığı ürünün garanti koşullarınıEğer tatmin edici cevaplar alamaz iseniz o firmadan veya kişileden uzak durunuz. Malesef ülkemizde faturasız ve yasadışı olarak plise sineklik uygulaması gerçekleştirmektedir. Aslında bu tarz kişilere ilk başta plise sinekliğinizi yaptırmak cazip gelsede uzun vadede kaybeden müşteri olmaktadır. Çünkü herhangi bir sorun karşısında kendisine plise sineklik servis ve garantikapsamında muhatap bulamayacaktır.

 • Plise Perde Nerelerde Kullanılır?

  Plise perdeler şık görünümü ile kullanıldığı alana daha iyi bir görünüm sağlar. Farklı renk seçenekleri ile her zevke uygun olarak tasarlanabilir. Peki Plise Perde sistemleri nerelerde kullanır?
  Daire, ofis, kış bahçesi, mağaza, cafe gibi mekanlarda kullanılabilen,kontrol edilebilir ışık geçirgenliği alternatifleriyle çok özel olarak üretilmiş bir mekanik perde sistemidir.
  Geometrik pencere modellerine uyum sağlayabilen bu sistem de her türlü ayrıntı çok ince düşünülerek tasarlanmıştır.

 • Sineklik Çeşitleri Nelerdir?

  Sineklik çeşitleri 4 çeşide ayrılmaktadır. Bunlar:
  Plise Sineklik
  Stor Sineklik
  Sürme Sineklik
  Menteşeli Sineklik

 • Plise Perde Avantajları Nelerdir?

  15mm olması avantajıyla cam balkonlarla uyumludur. Yüksek kalite de kumaş ve fonksiyonel kullanımı vardır. Farklı kumaş ve alternatif çalışma sistemleri mevcuttur. Plise perde üretiminde kullanılan kumaşların tamamen kir tutmayan özellikte olması ve kolay temizlenebilir yapıları vardır. Alev almayan yapısı vardır. Kolayca yıkanabilir. Yalıtımın sorun olmadığı alanlarda son derece iyi şekilde mahremiyet ve ışık kontrolü sağlarlar. Perdenizi aşağıdan yukarıya kaldırmaya ve yukarıdan aşağıya indirmenize izin verir,aynı zamanda hava sirkülasyonunu sağlayabilmek için istediğiniz seviyeye indirip rahatlayabilirsiniz. Isı yalıtımı sağlar.

 • Plise Nedir?

  Pliseleme işlemi, ısıyı tutan ve katlanmaya müsait, %100 polyester kumaşı, suni deriyi yüksek derece ısıdaki silindirler veya kalıplar içinden geçirilerek bir düzen içerisinde makineler yardımı ile katlayarak şekil ve desen verme, katlama ve kırma işlemine denir.
  Pliseleme işlemi kumaşın özel cihazlarda katlama işlemi de denilebilir. Kısaca kumaş katlama sanatı da denilmektedir.
  Özellikle giyim sektöründe elbise, etek gibi kıyafetlerde pliseleme işlemi yapılır ve polyester kumaşlar kullanılmaktadır.
  Son yıllarda perde sektöründe de kullanılan pliseleme işlemi, perdelere oldukça zarif bir görünüm katmaktadır. Bu işlemi en iyi yansıtan perde türü şüphesiz Plise Perde Sistemidir. Polyester kumaşın özelliklerini de taşıyarak, benzersiz bir kullanımı ve modern görünümü ile ön plana çıkmaktadır.

 • Plise Perde Özellikleri Nelerdir?

  Güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Kumaş renklerinde, alüminyum çıta renklerinde sararma, solma gibi durum söz konusu değildir. Kir ve Toz tutmayan yapısı hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Temizleme ihtiyacı doğduğunda ise, perdenizi yerinden sökmeden nemli bir bez ile silerek temizleyebilirsiniz. Karartma ve Tül şeklinde iki farklı modeli mevcuttur. Karartma modelinde %100 mahremiyet sağlayarak, dışarıdan bakıldığında iç ortamın gözükmesini engellemektedir. Kullanım şekli diğer perdelerden farklı olan plise perde sisteminde, perdeler istenilen seviyede bırakılabilir. Böylece içeriye giren güneş ışığın kapatarak, açık bıraktığınız alanı da rahatlıkla izleyebilirsiniz. Birbirinden farklı 8 renk seçeneği bulunmaktadır, mobilyalarınıza, duvar renklerinize ve zevklerinize göre dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Ayrıca alüminyum çıtalar istenilen renklerde üretilebilmektedir. Cam üzerinde veya çerçevesinde monte olmasından dolayı ve kapalı durumda iken maksimum 20 cm kadar alan kaplar. Böylece alandan tasarruf edebilir ve pencereleriniz önüne dilediğiniz aksesuarları ve mobilyaları yerleştirebilirsiniz.

Renkler
Renk Seçebilirsiniz